تبلیغات
ورودی های تغذیه ی 89 - دفاع کنید!!!
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

ورودی های تغذیه ی 89
 
بگذارید اولین پزشک شما غذایتان باشد...

با سلام به وبلاگ دانشجویان تغذیه زاهدان ورودی 89 خوش آمدید
 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 10 فروردین 1390 توسط علی زارع

سلام

آیا تا به حال فکر کردید چرا مخارج زندگی ما به خاطر یکسری تفکرات بالا میره؟

جمعیت کشور ما حدود 80 میلیون نفره که باز هم به طور حدودی و با در نظر گرفتن هر خانواده ایرانی دارای 5 فرد ، یعنی در حدود 16 میلیون خانواده داریم .البته در این بحث مینیمم رو در نظر گرفتیم شما خودتون ببینید به طور دقیق مخارج چند برابر میشود بحث از اینجا شروع میشه ...

در روز چهارشنبه سوری اگر هر خانواده حداقل 10000 تومان ترقه بخره در حدود 160 میلیارد تومان پول جابه جا میشه که این هزینه عمدتا به خارج از کشور میرود چون ما ترقه در داخل کشور نمیسازیم .

سفره هفت سین:

یک ماهی به قیمت 500 تومان که بعد از یک هفته هم می میرد برای هر خانواده در نظر میگیریم که حدود 8 میلیارد تومان پول جابه جا میشود ، یک تنگ ماهی با قیمت 1000 تومان که حدود 16 میلیارد پول جابه جا میشود و شمعدان و شمع به قیمت 3000 تومان حدود 48 میلیارد تومان پول جابه جا میشود مصرف شیرینی و آجیل که خرجی کاملا سر سام آور در مملکت ما دارد و شیوع بیماریهای مربوط به قند و چربی و فشار خون نیز از همین جاها هست خرج میوه و ... نیز بماند که کشور ما را به بازار مصرف سایر کشورها تبدیل کرده است .

اینها خرج حدود 14 روز از سال ما هست اگر به بقیه ساعات و روزهایمان نگاه کنیم ( لباس ، لوازم تحریرهای گوناگون ، لوازم آرایشی ، سیگار ، خرج بنزین و اتومبیل و...) میبینیم بازیچه تبلیغات شده ایم و روز به روز مصرف گراتر شده ایم و در عوض این همه تجمل و مصرف بازدهی پایینی داریم .

در جایی که ما وجدان کاری نداریم و فقط به فکر سود بیشتر هستیم معلومه پیشرفت باید کم باشه ، دولت هم باید فرهنگسازی بکنه و مراقبین و مامورهای جلوگیری کننده از مفاسد اقتصادی رو بیشتر کنه.

نظر شما چیه ؟ به نظر شما آیا این همه تجمل برای یک مراسم سنتی و با هدف دید و بازدید لازمه ؟ آیا همیشه حکومت مقصر هست یا مردم جامعه که مد و تجمل و آداب و رسوم را میسازند یا هردو ؟ آیا دولت نباید به عنوان یک نهاد کنترل کننده در این امور دخالت کند ؟

آیا ما حق استفاده از ماشینهای جدید و پیشرفته سال رو نداریم و باید با ماشینهای طرح قدیمی و موتور طرح 20 و 30 سال پیش دنیا و با قیمت بسیار بسیار گزاف سر کنیم ؟ در واقع ما ملت خودمون رو به بهانه ی حمایت از تولید کننده داخلی تحقیر میکنیم ، پراید در بازار جهانی دیگر تولید نمیشود و قیمت ارزشی آن 500 هزار تومان است هر روز پراید را با طراحی و قیافه و امکانات جدید میبینم ( خر همان خر هست پالونش رو هی عوض میکنن ) پیش بینی من برای سال 1400 پراید مدل x765489120w201 تولید زانتیا سال پیش در شرکتهای تولیدکننده و مونتاژ کننده خارجی متوقف شده است اما این خودرو در کشور ما تازه جایگاه خرید و فروش پیدا کرده است. طراحی این اتومبیل پراید و پژو شبیه نقاشی بچه های 3 یا 4 ساله هست طراحی سمند کمی پیشرفت کرده و شبیه نقاشی بچه های 5 ساله است .

قضاوت شما چیه ؟ 

طبقه بندی: بحث آزاد، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


  • آمار سایت

  • تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
    قالب وبلاگقالب وبلاگ